error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

Оштрафує чи ГИБДД за «світлодіоди» або «ксенон» в противотуманках

Автор: Ібрагім Філатов

Дата підготовки матеріалу: 2018-06-13


 • ДАІ
 • ПДДОштрафует чи ГИБДД за «світлодіоди» або «ксенон» в противотуманках Про боротьбу ГИБДД з «колгоспним ксеноном» і світлодіодами в фарах головного світла знають зараз практично всі водії. А з приводу строгості влади до переоснащення «противотуманок» у автовладеьцев поки що є питання, на які відповість портал «АвтоВзгляд».
  Максим Строкер

  З приводу самостійного «апгрейду» автомобільних фар головного світла закон висловлюється однозначно: все, що передбачено заводський комплектацією — можна, що не передбачено — не можна. Іншими словами, якщо на конвеєрі конкретну модель, в принципі, можуть (або могли) оснащувати не галогенними фарами, а ксеноновими, то модернізація легітимна. Але при цьому не можна забувати, що для встановлення ксенону» доведеться замінити обидві фари. Просто тому, що габарити і конструктивні особливості газорозрядного (інакше — «ксенонового») джерела світла не збігаються з аналогічними параметрами «галогенки». Тому фара, розрахована на галогенову лампу, з встановленим «ксеноном» буде давати неправильний пучок світла, створюючи проблеми оточуючих.

  Те ж саме відбувається і в разі простої заміни галогенового світла на світлодіодний. І виходить, що світла, начебто, стало більше, а толку від цього мало. Зате зустрічним водіям — купа неприємностей. Тому в «Переліку несправностей і умов, при яких забороняється експлуатація машин і з'явився в свій час пункт, який говорить про неприпустимість їзди на машині з встановленими «розсіювачами і лампи, що не відповідають типу світлового приладу».

  А стаття 12.5 частина 3 Кпап загрожує за керування транспортним засобом з такими світловими приладами позбавленням прав на шість місяців-рік.


  Протитуманні фари, точно також як і основні фари головного світла, знаходяться «на передній частині машини». Відповідно, все сказане вище повною мірою відноситься і до них. Тобто, якщо співробітник дорожньої поліції їх виявить, — ніяких штрафів, відразу позбавлення «прав».

  Але тут є нюанс, зумовлений реаліями нашого життя. Наприклад, все підряд машини на предмет «ксенону» і «світлодіодів» у фарах навіть на стаціонарних постах ДПС не перевіряють. Хіба що вночі, коли здалеку видно, що за світло у машини і можна засумніватися в тому, що «ксенон» ставилося на заводі на ось ці ржавенькие «Жигулі». Ну, або коли патрульний, дуже бажаючи хоч до чого-небудь «докопатися», недоречно попросить відкрити капот і виявить невідповідність типу фари і встановленого в ній джерела світла. При такому розвитку подій кримінал, навіть якщо він і присутній у «противотуманках», виявити зазвичай складніше, оскільки доступ до потрухів», як правило, утруднений, та й не кожен правоохоронець поліз під машину бруднитися.

  Так що якщо не використовувати неправильні «противотуманки» на дорогах загального користування і включати їх лише на бездоріжжі, штраф за них не отримаєш, а ймовірність позбавлення «прав» буде прагнути до нуля.

  Тест-драйв KIA Sorento Prime: «японцям» і не снилось38379
  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


  Переглядів: 35
  Підписатись  Вас може зацікавити


 • Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти


  Оштрафує чи ГИБДД за «світлодіоди» або «ксенон» в противотуманках | Та4ани
  0.01307