error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

Чи можна скасувати штраф даішника, який незаконно ховався в кущах

Автор: Віка Іванченко

Дата підготовки матеріалу: 2018-06-13


Фото МК У вихідні дні дачного сезону на автошляхах країни активізувалися співробітники ГИБДД, які полюють за порушниками, дотримуючи всі правила прихованої маскування. Службові машини ховають у гущавинах, за деревами, рекламними щитами та іншими об'єктами. Наскільки це правомірно, розібрався портал «АвтоВзгляд».
Іван Флягин

Як це часто буває, букву російського закону в цьому випадку можна прочитати по-різному. З одного боку, перший абзац пункту 63 Адміністративного регламенту МВС чітко і ясно визначає умови розташування поліцейського автотранспорту в зазначеній ситуації. При нагляді за дорожнім рухом з використанням патрульного автомобіля зі спеціального кольорографічного схемою, «його розміщення в стаціонарному положенні повинно здійснюватися таким чином, щоб він був чітко видний учасникам дорожнього руху».

На перший погляд питання про законність маскування поліцейської машини вичерпаний — маскуватися не можна. Але якщо прочитати текст далі, то вимальовується дещо інша картина. Там сказано, що з метою забезпечення нагляду за дорожнім рухом на аварійно-небезпечних ділянках дороги, а також при контролі автотранспорту з використанням засобів фото-, відеофіксації патрульний автомобіль може розміщуватися в місцях з видимістю обмеженою природними переломами рельєфу місцевості, поворотами дороги, а також елементами облаштування вулично-дорожньої мережі».


Навряд чи чагарники можна вважати переломами рельєфу місцевості», а ось «елементами облаштування вулично-дорожньої мережі» вони цілком можуть бути за умови, якщо їх спеціально посадили в декоративних чи інших цілях. Тобто головне — щоб кущ не був дикорастущим, а розібратися в цьому повинен водій. Але оскільки чіткі формулювання зазначених понять в законі відсутні, кожна із сторін буде трактувати ці прогалини самостійно і на свій лад.

З визначенням аврийного ділянки теж не все так однозначно. Відповідно до ФЗ «ПРО безпеку дорожнього руху» (стаття 2), таким вважається відрізок шляху, що не перевищує одного кілометра за межами населеного пункту або 200 метрів в населеному пункті, де протягом звітного року відбулося три і більше аварій одного виду або більше п'яти ДТП незалежно від їх виду. Якщо в результаті цих подій загинули або були поранені люди, така ділянка визнається аварійним.

Погодьтеся, виходячи з такого формулювання ледь не всі російські дороги являють собою один суцільний аварійну ділянку. Але довести в суді це буде вкрай складно, так як необхідно зібрати точну локальну статистику. Поділиться з вами такою інформацією ДІБДР — велике питання.

Як видно, переконати суддю, що співробітники поліції, що сховалися в кущах або за іншими предметами на узбіччі, порушували закон, вкрай складно. Але навіть якщо станеться диво і ви це доведете, інспектора «засудять» до дисциплінарних стягнень, а штраф вам все одно доведеться заплатити. Даішник відповість за своє правопорушення, а ви — за своє.

Помилкові штрафи з камер дозволять скасовувати автоматически9704
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


Переглядів: 35
ПідписатисьВас може зацікавити


Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти


Чи можна скасувати штраф даішника, який незаконно ховався в кущах | Та4ани
0.012974