error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

5 корисних водійських жестів на дорозі, про яких мало хто знає

Автор: Олексій Подільський

Дата підготовки матеріалу: 2018-07-06


Фото: dknews.kz Якщо водій з сусіднього автомобіля ні з того ні з сього показує фігу, це зовсім не означає, що він неотесаний хам. Навпаки, ввічливий «колега» намагається попередити вас про камені, що застряг в колесі... адже є й інші призабуті жести і сигнали, які учасники дорожнього руху використовують для невербального спілкування.
Вікторія Базылева

Навіть курсанти автошкіл знають про те, що «підморгування» аварійкою — це подяка або вибачення. Ще один популярний жест — короткочасний сигнал дальнім світлом. Таким чином, якщо хто не в курсі, водії застерігають інших автомобілістів від які притулилися на узбіччі даішників, просять пропустити їх — спритних і поквапливих — вперед або ж люб'язно повідомляють про свою готовність дати дорогу тому, хто потребує.

Інші жести зустрічаються набагато рідше, і багато драйверів, особливо молоді, навіть не підозрюють про їх існування. Приміром, спілкування за допомогою стоп-сигналу. Якщо водій авто, що рухається попереду уривчасто і наполегливо натискає на педаль гальма, то це ще не означає, що за кермом блондинка або епілептик. Просто його дратує, коли до нього притискаються занадто близько. «Дотримуйся дистанції» — намагається донести до вас він.

Ви хвацько проскальзываете між рядами, майстерно виконуючи видовищні трюки майже як Вин Дизель у фільмі «Форсаж». На світлофорі вас наздоганяє «колега», що зображає бурхливі оплески. Зачекайте! Втихомирите свою самооцінку і при першій же можливості зупиніться на узбіччі. Схоже, що у вас відкритий багажник. До речі, про нещільно прилягає кришці вантажного відсіку скаже і легке поплескування по повітрю.


Фото: www.digitaltrends.com

Інший можливий сценарій розвитку подій. Водій поравнявшегося з вами автомобіля не плескає в долоні, а малює в повітрі кола і вказує кудись вниз. От ви знаєте, про що сигналізує цей рідкісний жест? Все просто: окреслене коло і палець, спрямований на вашу машину, означає спущене колесо. І не забудьте подякувати уважного шофера.

Піднята вгору рука з відкритою долонею до співрозмовника — це у водіїв варіація подяки. Але на дорогах зрідка зустрічається й інший різновид цього жесту: спрямована до зірок кисть з відкритою долонею і розчепіреними пальцями. Щось подібне зображують п'ятирічні діти, коли їх запитують, скільки їм років. У нашому ж випадку — віялові граблі сигналізують про засідці ГИБДД.

Повернемося до кукишу або, в народі, фіге. Раніше автомобілісти використовували кулак з великим пальцем, розташованим між вказівним і середнім, щоб попередити сусіда по потоку про камені, що застряг в колесі його машини. Зараз до цього жесту в його «ввічливою» інтерпретації вдаються вкрай рідко — дулі в основом «роздають» тільки водіям вантажівок.

Так що не виключено, що дулю, «пред'явлений» вам, водія легковика, це все ж образа. Але не поспішайте відповідати кривдникові іншими не менш зухвалими сигналами — може, це ви зробили на дорозі щось не так, і вам варто «моргнути» аварійкою?

Чому на номерах машин немає літер «Ж», «П» або «И»287167
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


Переглядів: 56
ПідписатисьВас може зацікавити


Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти


5 корисних водійських жестів на дорозі, про яких мало хто знає | Та4ани
0.01491