error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

Чому прозоре масло вбиває двигун машини

Автор: Артем Герасимчук

Дата підготовки матеріалу: 2018-07-09


Фото fortune.com Серед безлічі водійських помилок, що стосуються експлуатації авто, одне з найнебезпечніших — оцінка властивостей моторних масел на, так би мовити, смак і колір. Так, наприклад, більшість автолюбителів впевнене, що потемніла в процесі експлуатації мастило свідчить про проблеми з силовим агрегатом. Насправді ж, як з'ясував портал «АвтоВзгляд», все йде з точністю до наооборот.
Михайло Ростарчук

На чому грунтується це та інші твердження, не зовсім зрозуміло. Справа в тому, що одна із завдань моторного масла — очищення двигуна. Але хіба залишиться рідина, якої ви, наприклад, вимили підлогу в квартирі кришталево прозорою? Виключено. Теж саме і з маслом. Рухаючись по замкненому колу, масло змащує движок, змиває нагары, тобто за визначенням має змінювати свій колір на більш темний. Причому досить швидко.

ТРЕБА БРУДУ

– Якщо після 3000-5000 км пробігу ви дістаєте щуп і бачите, що масло залишилося прозорим — задумайтеся, а очищає воно двигун, що володіє усіма необхідними додатками і виконує свою функцію, — пояснює ситуацію порталу «АвтоВзгляд» головний технічний спеціаліст компанії «Тотал Схід» Роман Корчагін. — Правда, тут треба враховувати, що масло на бензиновому, дизельному і газовому двигунах темніють з різною швидкістю...


Не можна забувати і про те, що колір олії спочатку залежить від кольору нафти, з якого воно виготовлене, тобто може варіюватися від світло-солом'яного до темно-коричневого залежно від вихідного матеріалу. Це важливо знати тому числі і для того, щоб розуміти, що «колер» мастила аж ніяк не показник її якості або ступеня зносу.

ПОМАЦАЙ, ПОНЮХАЕМ..

Не менш небезпечно для здоров'я силового агрегату «вміння» досвідчених ремонтників визначати в'язкість масла на дотик. Розтерши краплину мастила пальцями, гаражний умілець виносить «авторитетний» вердикт про його властивості, стверджуючи, скажімо, що масло занадто рідке і його пора міняти. Але що для нього є еталоном у визначенні «плинності» продукту, що залишається за кадром.

– Не можна на дотик визначити в'язкість масла і тим більше зрозуміти, чи підходить воно для вашої машини чи ні, — продовжує розвінчувати «масляні міфи» р-н Корчагін. — Коефіцієнт в'язкості (сантистоксу) можна визначити лише на спеціальному приладі — віскозиметрі в спеціальних лабораторіях науково-дослідних центрах. Тільки там можна отримати детальний аналіз відпрацьованого масла, включаючи стан пакету присадок, наявність забруднень і ступінь зносу — все те, що просто нереально оцінити «на око».

Чому мотор влітку може почати «жерти» масло45822
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


Переглядів: 48
ПідписатисьВас може зацікавити


Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти


Чому прозоре масло вбиває двигун машини | Та4ани
0.013006