error_outline
Увага: Функціонал сайту обмежений, оскільки Ви не авторизовані! Авторизиуйтесь, будь ласка, це всього декілька секунд.Зареєструватись або Увійти


Hosting Ukraine

Як захищатися від ГИБДД, потрапивши в пастку з тимчасовими знаками та розміткою

Автор: Олексій Подільський

Дата підготовки матеріалу: 2018-07-11


youtube.com Літо — традиційний час дорожніх ремонтів і реконструкцій. Тому саме в цей період на дорогах країни в масових кількостях з'являються тимчасові дорожні знаки та розмітка. У таких місцях співробітникові ДПС простіше підловити водія, путающегося в жовтих і білих знаки і смугах на асфальті.
Максим Строкер

Відразу скажемо, що тимчасові дорожні знаки відрізняються від постійних тем, що мають жовтий, а не білий фон. Тимчасова дорожня розмітка і постійна різняться кольором. Постійна в більшості випадків має білий колір, іноді жовтий. Тимчасова наноситься помаранчевим.

Найчастіше проблеми виникають, коли, наприклад, на асфальті ми бачимо помаранчеву тимчасову розмітку, яка наказує одну траєкторію руху, а знаки біля дороги або над нею вимагають від водія зовсім іншої поведінки. В результаті хтось з колег по потоку їде «по знаках», а хтось «по розмітці». При цьому постійно виникають аварійні ситуації. Ну і співробітники ГИБДД, «пасуться» в подібних місцях — особливо коли їм потрібно терміново «нарубати» протоколів за порушення вимог знаків та розмітки.

А в окремих випадках, коли тимчасова розмітка веде машини на зустрічну частину дороги, сам бог велів спробувати «розводити» проїжджаючих на лишенческие протоколи з усіма притаманними цій справі потенційними можливостями для особистого збагачення. Отже, що ж потрібно знати для бспроблемного проїзду подібних сумнівних місць і аргументованої відсічі у разі «розлучення» з боку нечистих на руку співробітників поліції?


Перш за все розберемося в главенство дорожніх знаків: чиї вимоги мають пріоритет — постійні або тимчасові? У главі 8 додатка 1 до ПДР сказано, що «у випадках, коли значення тимчасових дорожніх знаків і стаціонарних дорожніх знаків суперечать один одному, водії повинні керуватися тимчасовими знаками».

Далі відкриваємо першу главу Додатка 2 до ПДР. Там чітко сказано: якщо значення дорожніх знаків (будь-які: і постійних і тимчасових) суперечать вимогам ліній горизонтальної розмітки (або розмітка стерта), водієві слід керуватися вказівками саме дорожніх знаків. Тобто, ніяка тимчасова розмітка не «переважить» вимоги постійного дорожнього знака.

Таким чином ієрархія пріоритетів знаків і розмітки виглядає наступним чином. «Крутіше всіх» — тимчасовий знак, на другому місці — постійний знак, їм поступається тимчасова розмітка і на останньому місці йде постійна розмітка. Тобто, якщо знак вимагає їхати прямо, а розмітка веде кудись в об'їзд, щоб не дати даїшнику шансу причепитися, слід їхати так, як вказує саме знак.

Тест-драйв Skoda Superb SportLine 4х4: замах на премиум8527
При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".


Переглядів: 61
ПідписатисьВас може зацікавити


Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


Зареєструватись або Увійти


Як захищатися від ГИБДД, потрапивши в пастку з тимчасовими знаками та розміткою | Та4ани
0.013472