або


Як обманюють водіїв на АЗС Москви і Підмосков'я | Та4ани

Марія Гавриленко / дата додавання: 2018-08-17 Марія Гавриленко

Як обманюють водіїв на АЗС Москви і Підмосков'я • Суспільство
 • СоциумКак обманюють водіїв на АЗС Москви і Підмосков'я МВС перевірило АЗС столичного регіону на предмет недоливу, паралельно вивчаючи якість реалізованого бензину і дизпалива. Поліцейська перевірка виявила вражаючі масштаби шахрайства торговців паливом.
  Максим Строкер

  – Головним управлінням економічної безпеки і протидії корупції МВС Росії спільно з колегами з територіальних органів МВС Москвеы і Московської області проведено оперативно-профілактичні заходи, спрямовані на виявлення фактів недоливу палива при заправці автотранспортних засобів на АЗС, розташованих на території московського регіону, — повідомила офіційний представник МВС Росії Ірина Вовк.

  За її словами, в ході комплексу заходів були обстежені 589 бензоколонок Москви і Підмосков'я. Для довідки зазначимо, що на даний момент в регіоні працюють близько 2000 АЗС. Як повідомляє поліцейський представник, в ході рейду співробітники проводили перевірочні закупівлі моторного палива. Для документального оформлення вимірів придбаного палива використовували мобільну лабораторію, оснащену спеціалізованим вимірювальним обладнанням.

  — За результатами проведених заходів підготовлені і направлені в Роспотребнадзор і Росстандарт 147 матеріалів перевірок, що містять відомості про виявлені порушення, передбачені статтею 14.4 і 14.7 Кпап. При цьому виявлено 141 факт недоливу палива понад допустимої норми (0,25%), — зазначила Ірина Вовк.


  Таким чином, недолив виявлений на чверті з усіх перевірених заправок. Виходячи з масштабів рейду, цілком можна припустити, що і на ще не охоплених поліцейським моніторингом АЗС справи з недоливами йдуть аналогічним чином.

  Нагадаємо, що у відповідності зі статтею 14.4 Кпап продаж товарів неналежної якості або з порушенням встановлених вимог загрожує для юридичних осіб штраф у розмірі 20 000-30 000 рублів. А за 14.7 Кпап — «Обман споживачів» — за обважування та обраховування покупця власнику АЗС накладається штраф 20 000-50 000 рублів. Що еквівалентно приблизно півтонни-тонні бензину. Для мережі заправок — як слону дробина. При тому, що вигода від недоливу може обчислюватися набагато більшими обсягами «зекономленого» бензоколонкою палива.

  Як показала недавня перевірка російських АЗС активістами «Федерації автовласників Росії», середній по країні недолив на бензоколонках становить близько 5%. Пр тому, що розташована в людному місці автозаправна станція може продавати на добу до 10 тонн палива, ймовірні штрафи у найгіршому випадку «відбиваються» за два-три дні торгівлі.

  З урахуванням того, що поліцейські перевірки подібного роду трапляються навіть рідше ніж раз на рік, у роздрібних торговців моторним паливом є прямий резон використовувати недолив в якості невід'ємної частини своєї бізнес-моделі.

  Навіщо російських автовласників переводять на електронні ПТС294
  При написанні цієї статті було використано матеріали із сайту "Автовзгляд".

  Переглядів: 57
 • Перегляньте також:

  Оголошено українські ціни на флагманський кросовер Citroen C5 Aircross
  Розпродаж складу 2018 року Нового VW Passat та Passat Variant автосалону «КарпатиАвтоцентр»!
  Лімітований склад авто VW Touareg з вигодою 420 000 грн в автосалоні «КарпатиАвтоцентр»!
  У листопаді автовиробництво знову скоротилася
  Aston Martin і Cosworth випустили тысячесильный «атмосферник» V12
  Volkswagen викрили у продажу передсерійних автомобілів
  Коментувати та оцінювати статті можуть лише зареєстровані користувачі!


  Зареєструватись або Увійти
  Коментарів ще нема. Ви можете бути першим!